ETKİNLİK KURALLARI

 1. Katılımcı(lar), rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almak, var ise ameliyat, kalp, şeker, solunum yolu gibi hastalık durumları hakkında rehbere bilgi vermek zorundadır
 2. Yürüyüş esnasında kesinlikle ön rehber geçilmez ve artçı rehberden geri kalınmaz. Özel Durumlarda rehberin bilgisi dâhilinde hareket edilir.
 3. Rehberin İzlediği rotanın dışına çıkılmaz. Rehberlerden izin alınmadan gruptan ayrılma yapılmaz.
 4. Grup Düzenini, disiplinini bozucu hareket ve davranışlarda bulunulmaz.
 5. Yürüyüş esnasında baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilir.
 6. Keyfi Durma ve yavaşlama yapılmaz. Fotoğraf Çekimleri esnasında Boş alana çıkılır, arkadan gelenleri geçişine engel olunmaz.
 7. Molalar etkinlik rehberinin talimatı ile başlar ve biter. Mola bitiminde hep birlikte yürüyüşe devam edilir.
 8. Çevrenin kirlenmemesine özen gösterilir. Dönüşümü olmayan atıklar kesinlikle doğaya bırakılmaz.
 9. Etkinlik Süresince ALKOL ve SİGARA kullanılmaz, herhangi birini ihlal eden katılımcı, ikinci bir etkinliğe kesinlikle alınmaz.
 10. Taş ve kaya parçalarının, doğadan gelebilecek herhangi bir sesin veya rehberin söylediklerini duyabilmek için radyo,mp3 çalar vs. müzik aleti dinlenmez.
 11. Rehber, Gerekli gördüğü durumlarda, ekibin güvenliliği için parkurun bir kısmını veya tamamını değiştirebilir.
 12. Günü Birlik etkinliklere katılacak olanlar, isimlerini cumartesi günü saat 17.00’ye kadar kulüp sekreterliğine yazdırmalıdırlar. Etkinliğe katılmaktan vazgeçenler ise isimlerini mutlaka listeden sildirmelidirler.
 13. Araçlara hareketten 5 dakika önce isimler okunarak bilinirler. İsimlerini yazdırmadan toplantı noktasına gelenler ancak araçlarda boş yer kalması durumunda etkinliğe kabul edilirler.
 14. Katılımcı etkinliğe başladığı araç ile ilk oturduğu koltukta geri döner. Keyfi araç ve koltuk değişimi yapılmaz.
 15. Araçlara ana biniş yeri tapu otoparkıdır. Yol güzergâhı üzerinden alınacak katılımcı(lar) için araçta yer ayrılmaz, ayrıltılmaz.
 16. Uygun donanım ve Malzeme ile gelmeyenler etkinliğe katılamazlar katıldıkları takdirde tüm sorumluluk kendilerinde olacaktır.
 17. Günübirlik yürüyüşe katılacakların yanlarında bulundurması gereken malzemeler.
  • Ayak bileğini kavrayan, tabanı sert yürüyüş ayakkabısı, tozluk, orta boy (30-45 lt) ayarlanabilir sırt çantası, baton, düdük
  • Mevsimine göre uygun rahat ve koruyucu giysiler, yağmurluk, rüzgarlık, eldiven, Yedek kıyafet, çorap, şapka, Güneş Gözlüğü, Güneş kremi vs.
  • Günlük kumanya, Kuru üzüm, Fındık, ceviz gibi enerji verici yiyecekler ve ihtiyaca göre içme suyu
 18. Araçların hareket yeri, Eski adliye arkasında bulunan Muratpaşa Tapu Kadastro Müdürliği Önündeki otoparktır.(Yeni stadyum yanı)
 19. Sorumluluk Reddi; Katılımcı(lar), doğa Sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi rızaları ile TODOSK etkinliklerine katılır(lar). Katılımcı(lar); TODOSK etkinliği süresi boyunca ve etkinlik dalinde meydana gelecebilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda TODOSK’u ve veya Rehberini Sorumlu tutmayacağını, TODOSK ve veya Rehberi aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunmayacağı peşinen kabul ve beyam eder(ler). Todosk doğa sporları kulübü ve rehberleri meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. İşbu 3(üç) aylık program dahilinde bulunan erkinliklere katılacaklar tüm TODOSK kurallarını Kabul etmiş sayılırlar.
Duyurular;
 1. kulüp Merkezi Pazar günü Hariç Hergün 09:00 ile 18:00 arası Açıktır.
 2. Kulüp için bağışta bulunmak ve yıllık üyelik ücretini ödemek isteyenler, kulüp sekreterliğine veya İşbankası meltem şb. TR57 0006 4000 0016 2170 3444 44 numaralı hesaba yatırabilirler.
 3. Mesajlarımızın ve duyurularımızın size daha rahat iletilebilmesi için adres, telefon ve  E-posta bilgilerinizi kulüp sekreterliğinde güncelleyiniz.
TODOSK’a Üye Olamak İçin gerekli belgeler;
 • Kayıt Formu (kulüpten Temin Edilecek)
 • Sağlık Raporu
 • 2 adet nüfus cüzdan fotokopisi
 • 4 adet Fotoğraf
 • Kayıt ücreti 50 TL, Yıllık Üyelik Ücreti 50 TL olmak Üzere 100 TL’dir.

YUKARI