TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
ASLANBUCAK-SELÇUKLU AVKÖŞKÜ / KEMER

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
KISA PARKUR 
ETKİNLİK YERİ: ASLANBUCAK-SELÇUKLU AVKÖŞKÜ / KEMER
ETKİNLİK TARİHİ : 14 Ekim 2018
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI 
HAREKET SAATİ: 08.00 
REHBERLER: Şükrü SEDEF- F. Zehra ÖKMEN
Kısa Parkur yürüyüşleri 8 ile 12 Km arasıdır. 
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir. Kayıt yaptırırken araç biniş noktanızı bildirmenizi rica ederiz.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. 
PARKUR BİLGİLERİ: Sabah saat 08.00 da Tapu otoparkından hareket edilerek, Doğa Park tesislerinde 20 dk. ihtiyaç molasını müteakip Kemer istikametinde devam edilerek Aslanbucak mahallesinde araçlarımızdan inerek yürüyüş başlayacaktır. Kemer kuzeybatısından başlayarak kuzeye doğru patika yollardan devam edecek yürüyüşümüz öğle yemeği ve dinlenme molasının ardından Selçuklu av köşkünün gezilmesi ile sona erecektir.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Bölge makilik ve çam ağaçlarından oluşan bitki örtüsü ile kaplıdır.
SU DURUMU: Parkur üzerinde su kaynağı bulunmadığından, katılımcıların önceden yanlarında en az 2 lt su bulundurmaları önerilir.
ZORLUK DERECESİ: Parkur her seviyede katılımcının rahatlıkla yürüyebileceği kolay bir parkurdur. Katılımcıların baton ve tabanı sert ve zemin tutuşu olan, bilekten kavramalı ayakkabı kullanmaları önerilir.
HAVA DURUMU: Etkinlik günü havanın açık ve 28 C olması beklenmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı). Yürüyüşe şapka, güneş gözlüğü, koruyucu krem, yedek giysi getirilmelidir.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır