TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
KORUCAK –BAYATBADEMLERİ

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
KISA PARKUR
ETKİNLİK YERİ: KORUCAK –BAYATBADEMLERİ
ETKİNLİK TARİHİ 4 KASIM 2018
HAREKET YERİ : TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
HAREKET SAATI : 08:00
Etkinlik Liderleri: LÜTFİ SARMAŞIK- MEVLÜT ÖZCİĞER 
KISA PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 8- 12 KM ARASINDADIR.

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Uygun görülen bir yerde en az 15 dk. Kahvaltı molası verilecektir.
PARKUR BİLGİLERİ: Korucak yaylasında araçlardan inilerek yürüyüşümüz başlayacak. İnişli çıkışlı patikalardan devam edecek yürüyüşümüz Bayatbademleri’nde sonlandırılacak. 
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Bölgede hâkim olan yüksek boylu bitki örtüsü olarak, kızılçam, Çınar, başlangıç kısımlarında Sedir ve selvi ağaçları bulunmaktadır. Ancak genelde hâkim olan MAKİ bitki toplulukları da mevcuttur.
SU DURUMU: Parkur başında su mevcuttur. Katılımcıların yanlarına en az 2 litre su alması önerilir.
ZORLUK DERECESİ: Önceden günlük yürüyüşlerini yapan katılımcılar için zorluk derecesi kolay olarak değerlendirilmektedir. Ancak katılımcıların ayak bileklerini kavrayan bir ayakkabı ile bu etkinliğe katılmaları uygun olacaktır. Yürünecek patikanın zemini temizdir.

HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede havanın 19 derece ve güneşli olması tahmin edilmektedir
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı). Yürüyüşte katılımcıların yanlarına şapka, gözlük, yağmurluk, diğer ihtiyaçları ve kullanıyorlarsa ilaçlarını almaları gerekir.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır