TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
KOVADA GÖLÜ – TABİAT PARKI ÇEVRESİ YÜRÜYÜŞÜ / EĞİRDİR

KISA PARKUR
ETKİNLİK YERİ: KOVADA GÖLÜ – TABİAT PARKI ÇEVRESİ YÜRÜYÜŞÜ / EĞİRDİR
ETKİNLİK TARİHİ: 25 KASIM 2018
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
HAREKET SAATI: 08.00
REHBERLER: MEHMET ASLAKAN- FATMA TEYMUR
KISA PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 8 İLE 12 KM ARASIDIR.
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir.

KOVADA GÖLÜ
Kovada Gölü Milli Parkı benzersiz flora zenginliği ve yaban hayatı çeşitliliği yanında; görsel olarak; doyumsuz manzaralar sunmaktadır.
Doğal kaynaklar, uyumlu bir peyzaj bütünlüğü içinde bir araya gelmiştir. Bu özellikleri nedeniyle 03.11.1970 tarihinde Milli Park ve 1992 yılında birinci derece sit alanı ilan edilmiştir. Gölün denizden yüksekliği 900 m civarındadır. Derinliği 6-11 km arasında değişmektedir. Tüm çevresi 20 km civarındadır.
Sunduğu güzellikler nedeniyle; kampçılık, yürüyüş, fotoğrafçılık, kuş gözlemcileri yılın her mevsiminde yoğun ilgi göstermektedir.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Kovada Gölü Milli Parkı bitki örtüsü bakımından zengindir. Kızılçam, karaçam, ardıç, meşe türleri, hayıt, yaban zeytini, böğürtlen, yaban gülü, defne, behne, teşbih ağacı ve mersin ağaçlarıyla kaplıdır. Gölde sazan, tatlı su levreği bulunmaktadır. Kovada Gölü çevresinde yaban domuzu, sansar, porsuk, tilki, tavşan ve sincap bulunmaktadır. Kovada Gölünde 153 kuş türü teşbih edilmiştir.

Bu etkinliğimiz, bir tür sportif ve kültür gezisi olacaktır. Kuş Gözleme istasyonuna çıkıldıktan sonra, inanılmaz güzellikler sunan, botanik parkuru yürünerek bitirilecektir. Bu parkur kolaydır. Etkinlik sonunda Yazılı Kanyon Balık çiftliğinde mola verilecektir. Balık- salata 15 TL’dir. Çay ücretsizdir.
Dileyen arkadaşlar burada Yazılı Kanyona kısa bir gezi yapabilecektir. 
Gölün en derin yeri günümüzde 7 metredir. Suda bulunan ve göle yeşil renk veren tortular gölün dibinin görülmesini engellemektedir. 
SU DURUMU: Katılımcıların en az 2 litre su alması önerilir.
ZORLUK DERECESİ: Tabanı sert ve boyunlu bir ayakkabı ile kolay yürünebilecek bir parkurdur. 
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava güneşli ve 15 derece olarak gözükmektedir.

Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli 
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır