TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
REGÜLATÖR- GÜLOLUK- KURŞUNLU ŞELALESİ /AKSU

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
KISA PARKUR
ETKİNLİK YERİ: REGÜLATÖR- GÜLOLUK- KURŞUNLU ŞELALESİ
ETKİNLİK TARİHİ: 21 EKİM 2018
HAREKET YERİ :TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
HAREKET SAATİ: 08.00
Etkinlik Liderleri: AHMET ŞİMŞEK- HİCRAN ERGÜL
KISA PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 8-12 KM ARASINDADIR.
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Uygun görülen bir yerde en az 15 dk. Kahvaltı molası verilecektir.
PARKUR BİLGİLERİ: Eski adı kındıra olan Gül oluk mahallesinin Regülatör mevkiinden yürüyüşümüz başlayacak. Çok yüksek olmayan tepelerden Kurşunlunun Patırlar mevkiine doğru yürünecek. Gül oluk eski okulun yanından Kurşunlu ormanlarına geçilecek. Sürekli olarak çam ormanlarının altından yürünecek. Uygun bir alanda verilecek öğle yemeği molasının ardından yürüyüşe başlanacak. Kurşunlu camii ve okulunun bulunduğu noktada yürüyüş sona erecek. Buradan araçlarla Kurşunlu Şelalesi yanındaki bir balık lokantasına gelinecek.Orada yeterli mola verildikten sonra Antalya’ya hareket edilecek. Tapu otoparkında etkinlik sona erecek.
ZORLUK DERECESİ: Bu parkur zorluk derecesi 1 olan yani kolay olan bir parkurdur.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Genellikle Akdeniz’in yüksek boylu bitkilerinden kızılçam ağaçları ile tipik Akdeniz MAKİ bitki topluluklarından oluşmaktadır. 
SU DURUMU: Parkur üzerinde bir noktada su bulunmaktadır. Bu nedenle katılımcılarımızın yanlarına en az 2 litre su almaları önerilmektedir.
HAVA DURUMU:Yağmur ihtimali %40 olarak gözükmekte ve sıcaklık 27 derecedir.

Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı). Yürüyüşte katılımcıların yanlarına şapka, gözlük, yağmurluk, diğer ihtiyaçları ve kullanıyorlarsa ilaçlarını almaları gerekir.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır