TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
DAĞ BELİ – KRAL YOLU(DÖŞEME ANTİK YOL)- KOVANLIK / DÖŞEMEALTI

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
KISA PARKUR
ETKİNLİK YERİ: DAĞ BELİ – KRAL YOLU(DÖŞEME ANTİK YOL)- KOVANLIK / DÖŞEMEALTI
ETKİNLİK TARİHİ : 28 EKİM 2018
HAREKET YERİ : TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
HAREKET SAATİ : 08.00
Etkinlik Liderleri: LÜTFİ SARMAŞIK- MUSTAFA ESEN 
KISA PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 8- 12 KM ARASINDADIR.

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Ekici restaurantta 30 dakika kahvaltı ve ihtiyaç molası verilecektir. .
PARKUR BİLGİLERİ: Yakıt boru hattı pompalama istasyonundan başlayacak olan yürüyüşümüzde çalılık bölgeden geçiş sonunda Döşeme yola ulaşacağız..Tarihi yol güvenliği koruma bölgesinde verilecek moladan sonra kervansaray bölgesine kadar az bir meyilli inişle devam edilecektir. 
Yürüyüşçüler, 150 m yükseklikteki OBRUK bölgesine çıkarılacak ve burada yemek ve ihtiyaç molası verilecektir. Köy kahvesinde verilecek çay molasını takiben Antalya’ya hareket edilecektir. 
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Sedir,köknar,çam, meşe gibi yüksek boylu ağaçlar ve makidir.

SU DURUMU: Parkurda su bulunmamaktadır. . Katılımcıların yanlarına en az 2 litre su alması önerilir.

ZORLUK DERECESİ: İlk defa yürüyüşe katılacakların kolaylıkla yürüyebileceği bir parkurdur. Katılımcılarımızın bilekten kavramalı ve tabanı sert ayakkabı giyilmesi önerilir.

HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava durumu güneşli ve 23 derece olarak gözükmektedir.

Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı). Yürüyüşte katılımcıların yanlarına şapka, gözlük, yağmurluk, diğer ihtiyaçları ve kullanıyorlarsa ilaçlarını almaları gerekir.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır