TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
DOYRAN GÖLETİ SULU ANDIZ DOYRAN MANASTIRI
Card image cap

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
KISA PARKUR 8 ile 12 Km arasıdır.
ETKİNLİK YERİ: DOYRAN GÖLETİ - SULU ANDIZ - DOYRAN MANASTIRI 
ETKİNLİK TARİHİ: 16 HAZİRAN 2019
HAREKET SAATİ: 08.00 
HAREKET YERİ:TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
YÜRÜYÜŞ LİDERLERİ:ŞÜKRÜ SEDEF - AHMET ŞİMŞEK
ŞÜKRÜ SEDEF GSM : 0537 454 78 82

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir.

PARKUR BİLGİSİ :Doyran göleti girişi yol ayrımından başlayacak yürüyüşümüz, Keldağ batısından kuzeye doğru devam edecektir. Zoplansuyu mevkiinde verilecek öğle yemeği molası sonrası, Suluandız dağının güney yamaçlarını takip ederek yürüyüşe devam ederek, Sütlüçukur ve Gündibek mevkiinin kuzeyinden Doyran Manastırına ulaşacağız. Manastırın gezilmesini müteakip, Avlağı dağının güneybatısını takiben Doyran göleti kıyısına inecek ve gölet kıyısından devam ederek başlangıç noktasında yürüyüşümüzü sona erdireceğiz. 
Manastırlar Ortodoks inancında din adamlarının ve kendini dine adamış kişilerin yaşadığı ve zaman zaman inzivaya çekildiği, aynı zamanda teolojik eğitimler de aldığı yapılardır. Doyran manastırı bir Ortaçağ dönemi Bizans yapısı olup, 13 yüzyıla kadar kullanıldığı tahmin edilmektedir. Anadoludaki manastırlar içinde en iyi korunmuşlardan birisidir. Doyran manastırının yakınındaki Neopolis Antik kentiyle bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Manastır orman yoluna bakan kuzeyi dışında üç tarafı sarp meyilli olan küçük bir tepe üzerine kurulmuştur. Manastırın güneyi Doyran göletine bakan oldukça geniş ve muhteşem bir manzaraya sahiptir. 
Yürüyüş esnasında kısa ve uygulamalı eğitsel bilgiler de içerecek bu etkinlikte yürürken öğrenecek, öğrenirken eğleneceksiniz.Doğa yürüyüşü içinde kültürel bir etkinliği de barındıran ve çok keyif alacağınızı düşündüğümüz bu faaliyeti kaçırmamanızı öneriyoruz.

BİTKİ ÖRTÜSÜ Bölge makilik ve çam ağaçlarından oluşan bitki örtüsü ile kaplıdır.

ZORLUK DERECESİ: Parkur her seviyede katılımcının rahatlıkla yürüyebileceği kolay bir parkurdur. Katılımcıların baton ve tabanı sert, zemin tutuşu iyi olan, bilekten kavramalı ayakkabı kullanmaları önerilir

SU DURUMU: Parkur başlangıcında içilebilir su kaynağı bulunmaktadır. Arzu eden katılımcılar sularını burada doldurabilir. Havaların sıcaklığına bağlı olarak aşırı terleme ve su kaybı nedeniyle katılımcıların önceden yanlarında en az 2.5 lt su bulundurmaları önerilir.

HAVA DURUMU: Pazar günü hava sıcaklığı 32 derece acık görünmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli 
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Yanınıza varsa düzenli kullandığınız ilaçlarınızı, güneş gözlüğü, şapka vb. almayı unutmayiniz
8. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
9. Detaylı bilgi için lütfen yürüyüş liderlerinizi arayınız.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

383'kez Okundu

TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :