TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
GÖKBÜK KANYONU SUDA YÜRÜYÜŞ

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
KISA PARKUR
ETKİNLİK TARİHİ: GÖKBÜK KANYONU SUDA YÜRÜYÜŞ/ FİNİKE
ETKİNLİK YERİ: 12.08.2018 PAZAR
HAREKET SAATİ VE YERİ: 08.00 / TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
KISA PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 8 İLE 12 KM ARASIDIR.
Yürüyüş Liderleri: MUSTAFA ESEN-
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 numaralı telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir. .
PARKUR BİLGİLERİ: Tapu Müdürlüğü otoparkında hareket öncesi araçlara saat 07.50’de katılımcıların isimleri okunarak yerleşilecek, 08.00’de Kemer – Finike güzergâhına hareket edilecektir. Konyaaltı-Doğa Parkta 15 dk. İhtiyaç molası sonrası araçlara binilerek Kumluca LİMYRA Antik Kenti gezilecek. Antik Kenti, bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için eşsiz bir ören yeri. Bey dağlarının yamaçlarında bulunan antik kentti gezerken bir açık hava müzesinde dolanıyormuş gibi hissedeceksiniz. Antik kent gezisi sonrası araçlarımız Finike /Gökbük Köyü’ne hareket edecek ve kanyondan su yürüyüşü başlayacaktır. Saat 13. 00 civarı öğle yemeği molası verilecektir. Yürüyüşün tamamı çınar ağaçları arasında gölgeden yürünecektir. Bazı bölgelerde su derinliği 1,5 metreyi bulacaktır. Finike-Gökbük kanyonu 300 m. derinliğe ve 4 km uzunluğa sahip olan, Finike’de mutlaka gezmeniz gereken yerlerden birisidir. Pek çok göletin, bitki ve yaban hayatı türünün bulunduğu kanyon tam bir cennettir. Yürüyüşümüz, Kapıçay Köprüsü’nde sonlandırılarak Antalya istikametine hareket edilecektir.
Not:
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Parkur başlangıcındaki köyde su mevcuttur Katılımcıların yanlarında en az, 2 lt. su bulundurmaları ve mevsime uygun giyinmeleri (şapka, güneş gözlüğü, deniz kıyafeti, su ayakkabısı, kask,baton vs.) rica olunur.
4. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli ve mutlaka deniz ayakkabısı bulundurulmalıdır.
5.Telefonlarınızı muhafaza etmek amacıyla kilitli poşet bulundurmanız tavsiye edilir.
6. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir.
7.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
8. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
9. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yönetim Kurulu iyi etkinlikler diler.TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır