TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
KARAÖZ-GELİDONYA FENERİ / ADRASAN

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GELİDONYA FENERİ'NE YAPILACAKTIR.
01 Nisan 2018 Pazar, Toplanma yeri tapu müdürlüğü otoparkıdır.
Kısa Parkur başlangıç ve bitiş noktası yürüyüş mesafesi 8 Km.
KARAÖZ-GELİDONYA FENERİ / ADRASAN
Hareket saati : 08:00
Yürüyüş liderleri :Afife ÜNER - Fatma TEYMUR - Nihal GÜNAY -Feriha KABAŞ
Doğa yürüyüşlerinde, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir. Kayıt yaptırırken araç biniş noktanızı bildirmenizi rica ederiz.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunacak. Araçlara yerleşilerek 08:00’da hareket edilecektir. Yol güzergahında liderler tarafından uygun görülen bir yerde 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir. 
PARKUR BİLGİLERİ
Adrasan Çavuşköy’de verilecek 15 dakikalık ihtiyaç molasının ardından tekrar araçlara binilerek Karaöz - Korsan koyu yolu üzerinde araçlardan inilerek yürüyüşe başlanacaktır. Sağ tarafta deniz sol tarafta dağ manzarası eşliğinde patika içinden Gelidonya Fenerine ulaşılacak. Gelidonya Fenerinde verilecek öğle yemeği ve dinlenme molasının ardından yürüyüşe tekrar başlanarak Korsan koyuna ulaşılacak. Korsan koyunda verilecek molada yüzmek isteyen katılımcılar mayolarını yanlarına almayı unutmasınlar.
Ayrıca yürüyüşe katılmak istemeyen katılımcılar Korsan koyunda zamanlarını değerlendirebilirler.
Bitki Ortüsü : Parkur boyunca yüksek boylu ağaçlar olarak,Kızılçam,Çınar bulunmaktadır. Kısa boylu bitki örtüsü ise Akdeniz bitki topluluğu olan MAKİ bitki türüdür.
Su durumu : Parkur başlangıcında su mevcuttur. Katılımcıların yanlarında en az 1,5 lt su bulundurmaları önerilir. 
Zorluk Derecesi : Bu parkurda daha önce kısa parkurda yürümüş veya günlük yürüyüş yapma alışkanlığı olan katılımcılar için kolay sayılabilecek bir parkurdur. 
Hava Durumu : Parkurun yürüneceği hatta hava az bulutlu, güneşli ve 22 derece gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı)
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5. Etkinlik sonunda dönüş için servis kullanacaklar, kısa ve uzun parkur katılımcıları, tapu oto parkında birbirlerini beklemek zorundadır. 
6. Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
7. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
8. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ve güvencesi ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.
SERVİS GÜZERGAHLARI
Lara; 
Güzeloba Kipa Otoparkı saat 07:00 hareket, Laura Otoparkı, Portakal Çiçeği Cad. Vakıfbank Önü, Sampi Kavşağı, Burhanettin Onat Cad. Komaş Karşısı, Mevlana 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi Karşısı, Tapu Otoparkı
Konyaaltı : 5M Migros saat 08:00 da hareket, İl Sağlık Md., CarrefourSA, Türkay Otel, Atm parkTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır