TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
KOCAMEHMETLER-KIÇAĞIL YAYLASI-PAMUÇAK/SERİK

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 
KISA PARKUR
ETKİNLİK TARİHİ: 26 AĞUSTOS 2018 PAZAR
ETKİNLİK YERİ: KOCAMEHMETLER-KIÇAĞIL YAYLASI-PAMUÇAK
HAREKET SAATİ VE YERİ: 08.00 / TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
KISA PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 8 İLE 12 KM ARASIDIR. 
Yürüyüş Lideri: DURMUŞ ALİ TOKER
Gsm: (530 582 09 12)
Bayram nedeniyle derneğimiz kapalı olacaktır.Etkinliğimize katılmak isteyen katılımcıların yukarıdaki numaraları arayarak kayıt yaptırmalarını rica ederiz.
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 numaralı telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir. 
PARKUR BİLGİLERİ: Bu hafta parkurumuz Serik ilçesine bağlı Gebiz Köyü, Yumaklar Mahallesinin Kocamehmetler Kıçağıl Yaylasından başlayacaktır. Buradaki su kaynağından suyu olmayanlar su takviyesi yapabileceklerdir. Daha sonra patika yol takip edilerek 1 saat sonra madasmuarı denilen su kaynağına ulaşılacaktır. Patika devam edilerek Siğilli Mermer ocağı’nın altından Yörük Mezarının kenarından stabilize yola çıkılacaktır. Buradan siğilli yerleşim yerine ulaşılarak yarı asfalt yarı stabilize yoldan Pamucak yerleşim yerine ulaşılacak ve oradaki okulda etkinliğimiz son bulacaktır.Bizi bekleyen araçlara binilerek Antalya’ya dönüş yapılacaktır. Töngüçlü merkezde 20 dk.mola verilecektir.
BİTKİ ÖRTÜSÜ Parkur üzerinde seyrek ormanlar mevcuttur ve en çok kızılçam bulunmaktadır.
SU DURUMU: Katılımcıların yanlarına en az 2 litre su almaları uygun olacaktır.
ZORLUK DERECESİ: Parkurun tamamı iniş olacağından zorluk derecesi orta olarak değerlendirilmektedir. Katılımcılarımızın bilekten kavramalı ve tabanı sert ayakkabı giyilmesi önerilir.
HAVA DURUMU: Hava zaman zaman yağışlı ve 29 derece olarak gözükmektedir.
Not:
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı)
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır