TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
KORSAN KOYU-GELİDONYA FENERİ /KUMLUCA

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
KISA PARKUR 
ETKİNLİK YERİ: KORSAN KOYU-GELİDONYA FENERİ /KUMLUCA 
ETKİNLİK TARİHİ:07 Ekim 2018
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI 
HAREKET SAATİ: 08.00 
REHBERLER: EROL ÇAĞLAR-FATMA TEYMUR
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir. Kayıt yaptırırken araç biniş noktanızı bildirmenizi rica ederiz.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Uygun görülen bir yerde en az 15 dk. Kahvaltı molası verilecektir.
PARKUR BİLGİLERİ: Adrasan Çavuşköy’de verilecek 15 dakikalık ihtiyaç molasının ardından tekrar araçlara binilerek Karaöz - Korsan koyu yolu üzerinde araçlardan inilerek yürüyüşe başlanacaktır. Sağ tarafta deniz sol tarafta dağ manzarası eşliğinde patika içinden Gelidonya Fenerine ulaşılacak. Gelidonya Fenerinde verilecek öğle yemeği ve dinlenme molasının ardından yürüyüşe tekrar başlanarak Korsan koyuna ulaşılacak. Korsan koyunda verilecek molada yüzmek isteyen katılımcılar mayolarını yanlarına almayı unutmasınlar.
Ayrıca yürüyüşe katılmak istemeyen katılımcılar Korsan koyunda zamanlarını değerlendirebilirler.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Bu bölge çok sık olarak kızılçam ormanları ile kaplıdır. Bunun dışında seyrek olarak MAKİ bitki toplulukları da bulunmaktadır.
SU DURUMU: Katılımcıların yanlarında en az 2 litre su bulundurmaları önerilir.
ZORLUK DERECESİ: ZORLUK DERECESİ: Bu parkurumuz orta zorlukta bir parkurudur. Parkurun başlangıcından yaklaşık 2 km. sonra patikaya girilerek Fenere kadar yaklaşık 280 metre irtifa alınacaktır. . Katılımcıların tabanı sert ve zemin tutuşu olan bilekten kavrayan ayakkabı ile katılmaları gerekmektedir.
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava durumu parçalı bulutlu ve 29 derece olarak gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı). Yürüyüşe şapka, güneş gözlüğü, koruyucu krem, yedek giysi getirilmelidir.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır