TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
SALDA GÖLÜ YÜRÜYÜŞÜ

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 
ETKİNLİK TARİHİ : 20 MAYIS 2018 PAZAR
ETKİNLİK YERİ : SALDA GÖLÜ YÜRÜYÜŞÜ
HAREKET SAATİ VE YERİ: 08:00 / TAPU OTOPARKI
KISA PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 8 İLE 12 KM ARASIDIR. 
Yürüyüş Liderleri : Mustafa ESEN - Lütfi SARMAŞIK
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen yerde en az 15 dk.ihtiyaç molası verilecektir. .
PARKUR BİLGİLERİ :GÖL ÇEVRESİNDE YÜRÜNECEKTİR.
Burdur'un Yeşilova ilçesinde yer alan bir yeryüzü cenneti Salda Gölü. 184 metreye varan derinliği ile ülkemizin en derin ikinci gölü olma özelliğini taşıyor. Salda Gölü'nün etrafı, birinci derece doğal sit alanı ilan edilmiştir.. Ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri olan Salda Gölü'nü sizler için mercek altına aldık.
Mavinin her tonunu görebileceğiniz bu gölün sahili dingin bir güzellik sunmakta. Suların çekilmesiyle yaz aylarında ortaya çıkan yedi beyaz ada da göle ayrı bir güzellik katıyor.Göl çevresinde ki küçük işletmelerde, göl manzarasına karşı yemek yiyip çay içebilirsiniz. 
Tektonik bir krater gölü olduğundan Salda’nın suyu soda, magnezyum açısından oldukça zengin. O eşsiz beyaz kumsalının sırrı da yine magnezyum. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde suyunun cilt hastalıklarına karşı etkili olduğu söyleniyor. Çamur banyosu gözde aktivitelerdendir.
Etrafındaki müsait alanla, tüm Türkiye’den kampçıların, karavancıların, bisikletçilerin, motorcuların popüler uğrak noktalarından biri olan Salda’yı bu hafta sonu ziyaret ediyoruz.
SU DURUMU: En az 1 litre su alınız.
ZORLUK DERECESİ: Bu parkurun zorluk derecesi yoktur. 
HAVA DURUMU : Hava parçalı bulutlu 28 derece olarak gözükmektedir.
YÜZMEK İSTEYENLER : Mayolarınızı alınız.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli 
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ve güvencesi ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.
SERVİSLERİMİZ YAZ SEZONUNUN BAŞLAMASI NEDENİYLE KALDIRILMIŞTIR.
 TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır