TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
UÇAN 1-2 ŞELALELERİ

UÇAN 1-2 ŞELALELERİ'NE YAPILACAKTIR.
ÖĞLEN YEMEĞİ İKRAMLIDIR.
ŞELALEDE KAYA BİRİMİMİZ İPLE İNİŞ YAPILACAKTIR.
22 Nisan 2018 Pazar, Toplanma yeri tapu müdürlüğü otoparkıdır.
Kısa Parkur başlangıç ve bitiş noktası yürüyüş mesafesi 8 Km. 
UÇAN 1-2 ŞELALELERİ
Hareket saati : 08:00
Yürüyüş liderleri : GÜLŞEN GEDİKOĞLU -FERİHA KABAŞ
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir. Kayıt yaptırırken araç biniş noktanızı bildirmenizi rica ederiz.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilerek 08:00’da hareket edilecektir. Yol güzergahında liderler tarafından uygun görülen bir yerde 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir. 
PARKUR BİLGİLERİ
Yürünecek parkurumuz Hıristiyanlarca kutsal sayılan ünlü St. PAUL inanç yolunun 8 km.lik bir etabıdır. Yürüyüşümüz eteklerinde Antik Pednelissos kentinin kurulu olduğu Bodrum kaya dağı yakınlarında başlayacak, ilk olarak antik kentin ziyaret edilmesi ile devam edecektir. Burada verilecek kısa bir molanın ardından inişe geçilerek Kozan köylülerinin zeytin bahçeleri ve MAKİ bitki toplulukları arasından devam edecektir. Burada en çok bulunan bitki türü yerel adıyla dağ çileği diye anılan SANDAL ağaçları ve ÇAM ağaçlarıdır. Öğle yemeği molası Pınarlar mevkiindeki büyük papatya düzlüğünde verilecektir. Burada içme suyu olarak kullanacağımız pınarlar mevcuttur. Bir saatlik öğle yemeği molasının(ÖĞLE YEMEĞİ KULÜP İKRAMIMIZDIR) ardından 1. ve 2. Şelalelere doğru tamamı patika olan rotadan devam edilerek yaklaşık bir saat sonra 1. Şelalede yeterli miktarda seyir molası verilecektir. Mola sonunda gene patikalardan ve ÇAM ağaçlarının gölgelerinden oluşan rotadan devam edilerek UÇAN 2 şelalesine ulaşılacak. Burada verilecek 20 dakikalık moladan sonra AKÇAPINAR köyüne ulaşılarak yürüyüş sonlandırılacaktır. 
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Bu bölge çok sık olarak dağ çileği (Sandal Ağaçları)ve Çam ağaçları bulunmaktadır. Bunun dışında Akdeniz bitki MAKİ bitki toplulukları da bulunmaktadır.
SU DURUMU: Parkurun başlangıcında su bulunmaktadır. Ancak katılımcıların yanlarında en az 2 litre su bulundurmaları önerilmektedir.
ZORLUK DERECESİ: Bu parkurumuz orta derece zorlukta bir parkurudur. Katılımcıların tabanı sert ve zemin tutuşu olan bilekten kavrayan ayakkabı ile katılmaları gerekmektedir.
HAVA DURUMU : Parkurun yürüneceği hatta hava az bulutlu, güneşli ve 24 derece gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı)
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5. Etkinlik sonunda dönüş için servis kullanacaklar, kısa ve uzun parkur katılımcıları, tapu oto parkında birbirlerini beklemek zorundadır. 
6. Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
7. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
8. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ve güvencesi ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.
SERVİS GÜZERGAHLARI
Bu hafta etkinliğimiz için servis araçlarımız KONYAALTI VE LARA'DAN 07:30 da hareket edecektir.
KONYAALTI : 07:30'da hareket edecektir.
Servis güzergahımız ; Hurma ATM,Türkay Otel, CarrefourSA, İl Sağlık Md, 
5M Migros, TAPU OTOPARKI
LARA : 07:30'da tapu otoparkından hareket edecektir.
Mevlana 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi, Burhanettin Onat Cad, Anadolu Hastanesi, Komaş, Sampi Kavşağı, Portakal Çiçeği Cad. Vakıfbank, Laura Otoparkı, BANİO, Güzeloba Kipa Otoparkı güzergahı olarak yapılacaktırTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır