TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi’nin Yeni Sayısı Yayımlandı

Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi’nin Yeni Sayısı Yayımlandı

Geliştirici: Türkiye Dağcılık Federasyonu

İlk sayısı 2018 yılı Aralık ayında yayınlanan Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi (International Journal of Mountaineering and Climbing – IJMC)’nin 2020 yılı birinci sayısı yayımlandı.

2020 yılının birinci altı ayı içerisinde gönderilen orijinal araştırma makaleleri, bilim kurulumuz ve hakemlerimiz tarafından değerlendirildikten sonra bu sayımızda "Sürdürülebilir Dağ Yönetimi Koruma Boyutu Ve Kaynak Rezervi Olarak Ağrı Dağı  “Ortaokul Öğrencilerinin Beden Eğitimi Ve Spor Dersi Mutluluk Düzeylerinin İncelenmesi / ” Futbol Hakemlerine Uygulanan Kuvvet Antrenmanlarının Sürat, Çeviklik, Aerobik Ve Anaerobik Kapasiteye Etkisi " makalelerine yer verilmiştir.

Yılda 2 sayı olarak yayımlanan dergimizin bir sonraki sayısında yayınlanmak için akademik makalelerinizi Aralık ayına kadar dergimize gönderebilirsiniz.

Derginin kapsamı, yayım ilkeleri, yazım kuralları, bölüm editörleri ile editörler kuruluna ilişkin daha geniş bilgi için lütfen DergiPark’ta Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi (International Journal of Mountaineering and Climbing-IJMC) sayfasını ziyaret ediniz.

Dünyada alanında öncü bilimsel dergilerden biri olmasını hedeflediğimiz akademik dergimiz, Federasyonumuzun marka değerine, uluslararası saygınlığına ve takip edilebilirliliğine önemli katkılar sunacaktır.

Akademik dergimizin hazırlanmasında editörlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Emrah Aykora, Doç. Dr. Sercan Erol ve Dr.Murat Eray Korkmaz’a emeklerinden ve hassas çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunarım. Ayrıca bu sayıda yayınlanan makaleleri vakitlerini ayırarak bilimsel açıdan değerlendiren hakemlerimize de katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Tüm camiamıza hayırlı olsun,

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Ersan BAŞAR
Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı
IJMC Dergi Editörü

Facebook'ta paylaş

446'kez Okundu
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :