TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
ÇALBALI DAĞI

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR 
ETKİNLİK YERİ: ÇALBALI DAĞI- HİSARÇANDIR /KONYAALTI
ETKİNLİK TARİHİ 14.10.2018
HAREKET YERİ : TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
HAREKET SAATI : 08:00
Etkinlik Liderleri: MUSTAFA AKÇEŞME-NECLA DİKİCİ
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 14-18 KM ARASINDADIR.
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Uygun görülen bir yerde en az 15 dk. Kahvaltı molası verilecektir.
PARKUR BİLGİLERİ: Antalya Tapu otoparkından saat 08.00 de hareket edilecek. Hisar çandır’ın Akçaisa Mahallesi çıkılarak ARAÇLARDAN İNİLECEKTİR. Yürüyüşümüze orman yolundan başlanarak patikaya girilecektir. Patikadan yükselerek Üçsöğüt Yaylasına çıkılacak ve burada kısa bir m ola verilecektir. Daha sonra patikadan Çalbalı Dağına çıkılacaktır.( 1630 rakım). 
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Çam, meşe ve sedirlerin hakim olduğu Maki alanıdır.
SU DURUMU: Parkurda su yoktur. Katılımcıların yanlarına e en az 2,5 litre su alması önerilir.
ZORLUK DERECESİ: Sürekli çıkış olacağı için zorlu bir parkurdur. Katılımcılarımızın bilekten kavramalı ve tabanı sert ayakkabı giyilmesi önerilir.
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava durumu parçalı bulutlu ve 20 derece olarak gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı). Yürüyüşte katılımcıların yanlarına şapka, gözlük, yağmurluk, diğer ihtiyaçları ve kullanıyorlarsa ilaçlarını almaları gerekir.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır