TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
ÇIRALI-TEKİROVA UZUN MESAFE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

UZUN PARKUR 
ETKİNLİK YERİ: ÇIRALI / TEKİROVA
ETKİNLİK TARİHİ: 9 ARALIK 2018
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI 
HAREKET SAATI: 08.00 
REHBERLER: ERDAL GÖKSU – GÜLPERİ UYAR
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 12 İLE 19 KM ARASIDIR.

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir.

PARKUR BİLGİSİ: Parkurumuz Çıralı futbol sahası yanından başlayacaktır. Maden koyuna gelindiğinde öğlen yemek molası verilecektir. Mola sonrası patikadan orman yoluna girilecek Tekirova oteller bölgesinde sonlanacaktır.
Çıralıdan başlayacak parkurumuz tarih Likya yolunun bir kısmıdır. Orta zorluk da bir parkurdur maden koyuna kadar iniş ve çıkışları fazla olan bir parkurdur. Maden koyundan itibaren orman yolundan yükselişe geçilecek ve yumuşak iniş ile parkur sonlandırılacaktır. 
Maden Koyu denmesinin sebebi gerçekten de eski zamanlarda Krom Madeni çıkartılıyor olmasıdır. Hatta eski maden kalıntılarını koyun iç kesimlerinde görebilirsiniz. Bir zamanlar sadece maden çıkartılan koyda madenin de bitmesinin etkisiyle iyice ıssız olmuş. Son dönemler tur teknelerinin ve kamp severlerin en uğrak yeri haline gelmiştir.

BİTKİ ÖRTÜSÜ: bölgenin hakim yüksek boylu bitkisi kızılçam dır. Kısa boylu bodur makiliklerden ve geven türü bitkilerden oluşmaktadır.
SU DURUMU: Çıralı maden koyu arası su yoktur. Maden koyu Tekirova arasında su vardır ancak kurumuş olabilir. Katılımcıların en az 2 litre su alması önerilir.
ZORLUK DERECESİ: Disk problemleri olan ve performansları düşük olan yürüyüşçüler için uygun değildir. 
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava sağanak yağışlı ve 15 derece olarak gözükmektedir.

Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli ve yağmurluk bulundurulmalıdır.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır