TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
DEVE BELİ- YUVALI YAYLASI- DUTLUBAHÇE / ISPARTA

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR
ETKİNLİK TARİHİ: 12 AĞUSTOS 2018 PAZAR
ETKİNLİK YERİ: DEVE BELİ- YUVALI YAYLASI- DUTLU BAHÇE/SÜTÇÜLER- ISPARTA
HAREKET SAATİ VE YERİ: 08. 00 / TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 14 İLE 18 KM ARASIDIR.
Yürüyüş Liderleri: AHMET ŞİMŞEK – ŞABAN ARICAN
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 numaralı telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu müdürlüğü oto parkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir.
PARKUR BİLGİLERİ: Tapu otoparkından saat 08.00 de hareket edilecek. Serik ilçesinin Haskızılören köyünü geçtikten sonra Sanlı beline ulaşılacak.1.400 metrelerden Sanlı yaylasına doğru inişe geçilecek. Karaçam ve Sedir ağaçlarının gölgelerinden yürüyüş devam edecek. Yer, yer subaşların da verilecek molalarla devam edilecek. İlk 7 km. den sonra seyrek Ardıç ağaçları arasından yürümeye devam edilecek. Bu parkur hem Isparta hem de Antalya sınırları içerisinde yürünecektir. Sarımehmetler köyünün yaylası olan yuvalı yaylasında öğle yemeği molası verilecek. Burası yaklaşık 1800 metre yüksekliğindedir.Eren dağı eteklerindeki yaylada soğuk su başındaki moladan sonra Sanlı yaylası ile Yuvalı yaylası arasında bulunan antik patika yoldan Sanlı yaylasındaki maden mevkiine ulaşılacak. Buradan da Haskızılören Köyündeki balık lokantasında mola verilecek. Buradan da Antalya’ya hareket edilecek. Tapu otoparkında etkinlik sonlanmış olacak.
SU DURUMU: Parkur üzerinde sıkça bulunan kaynak suları bulunmakta. Katılımcıların yanlarına en az 2 litre su almaları uygun olacaktır.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Parkur üzerinde yüksek boylu Karaçam, Ardıç, Dişbudak, karaca ağaç, az miktarda Ihlamur ağacı, diken ardıç gibi ağaçlar bulunmaktadır.
ZORLUK DERECESİ: Parkurun zorluk derecesi 3 olarak değerlendirilmiştir. Parkurda ayak bileklerini kavrayan, sert tabanlı ayakkabıların kullanılması uygun olacaktır.
HAVA DURUMU: Hava GÜNEŞLİ ve 35 derece olarak gözükmektedir.
Not:
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı)
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir.
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır