TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
FESLİKAN YAYLA YOLU -DUTAĞACI- SIRLIKARAAĞAÇ /KONYAALTI

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
ETKİNLİK TARİHİ : 11 KASIM 2018 PAZAR
ETKİNLİK YERİ :FESLİKAN YAYLA YOLU -DUTAĞACI- SIRLIKARAAĞAÇ /KONYAALTI
HAREKET SAATİ VE YERİ: 08:00 / TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 14İLE 18 KM ARASIDIR.
Yürüyüş Liderleri : Mustafa AKÇEŞME- Zeynel Abidin TİLKİ
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk.ihtiyaç molası verilecektir. .
 
PARKUR BİLGİLERİ :Yürüyüşümüze FeslikanYaylasının sonundan başlanacak ve oradan Dutağacına geçilecektir.Daha sonra Sırlıkaraağaç’a yürünecektir. Karabalçıktan geçip Feslikan yayla yolunda yürüyüşümüz son bulacaktır.Hafif inişli çıkışlı bir parkurdur. Yürüyüşümüz çoğunlukla patikadan devam etmekte olup az bir orman yolu bulunmaktadır. Çam , meşe ağaçlarının bolca yer aldığı makilik alanda Antalya manzarası eşliğinde fotoğraf çekimi yapılabilecektir.
SU DURUMU: Katılımcıların en az 2 litre su alması önerilir..
ZORLUK DERECESİ: Parkurun tamamı iniş olacağından zorluk derecesi orta olarak değerlendirilmektedir. Katılımcılarımızın bilekten kavramalı ve tabanı sert ayakkabı giyilmesi önerilir
HAVA DURUMU : Hava, parçalı bulutlu ve 17 derece olarak gözükmektedir.
 
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir.
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ve güvencesi ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır