TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
FESLİKAN YAYLASI- DARBOĞAZ -AMBARLI SEMTİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Card image cap

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR 14 ile 19 Km arasıdır.
ETKİNLİK YERİ: FESLİKAN YAYLASI – DARBOĞAZ –AMBARLI SEMTİ
ETKİNLİK TARİHİ: 10 MART 2019
HAREKET SAATİ: 08.00 
HAREKET YERİ:TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
REHBERLER: Ahmet ŞİMŞEK / Şaban ARICAN
Ahmet ŞİMŞEK GSM 0532 277 68 25
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir.

PARKUR BİLGİSİ: Antalya’nın Konyaaltı İlçesine bağlı Feslikan yaylasından yürüyüşümüz başlayacak. Feslikan yaylasının güney yamaçlarından Yarbaşçandır mahallesine doğru yürüyüşümüz devam edecek. Parkurumuzun tamamı inişlerden oluşmaktadır. Feslikan ile Yarbaşçandır mahallesini birbirine bağlayan tek geçit olan Ambarlı boğazından geçilerek yürüyüşümüz Çit dibi mahallesinin Ambarlı mevkiinde yürüyüşümüz sona erecek. Yaklaşık saat 16.00 civarı Antalya’ya dönüşe geçilecek.Parkur uzunluğumuz 14.km.dir.Antalya’dan Parkur başına olan uzaklık yaklaşık 30 km.dir.

BİTKİ ÖRTÜSÜ Parkurun bir bölümünde otsu bitkiler, bir bölümünde Makilikler, bir bölümünde ise Akdeniz bölgesinde çoğunlukla görülen Kızılçam, Çınar, Ardıç gibi yüksek boylu ağaçlar bulunmaktadır.

ZORLUK DERECESİ: Parkurun zorluk derecesi (4) olarak değerlendirilmekte olup iy bir ayakkabı ile kolay yürünebilecek bir parkurdur.

SU DURUMU Parkurun başlangıcında su bulunmaktadır. Parkurda su yoktur.Bu nedenle her katılımcının yanına yürüyüş boyunca tüketeceği suyu alması önerilir.

HAVA DURUMU: Parkurun başlangıç noktasında hava güneşli ve 14 derece gibi olacak, aşağıya inildikçe 21 dereceye kadar yükselecektir.

Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli ve yağmurluk bulundurulmalıdır.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

463'kez Okundu

TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :