TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
HASPINAR KÖYÜ PEDNELİSSON UÇAN 1- 2 ŞELALELERİ AKÇAPINAR KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Card image cap

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR 14 ile 19 Km arasıdır.
ETKİNLİK YERİ: HASPINAR KÖYÜ- PEDNELİSSON UÇAN 1-2 ŞELALELERİ - AKÇAPINAR KÖYÜ
ETKİNLİK TARİHİ: 21 NİSAN 2019 PAZAR
HAREKET SAATİ: 08.00 
HAREKET YERİ:TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
YÜRÜYÜŞ LİDERLERİ: AHMET ŞİMŞEK - NECLA DİKİCİ
AHMET ŞİMŞEK GSM : 0532 277 68 25
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir.
PARKUR BİLGİSİ:. : Yürüyüşümüz Serik ilçesine bağlı Haspınar köyünden başlayacak. Kozan mahallesine giden yol üzerinde araçlardan inilerek yürüyüşe başlanacak. Hafif bir tırmanıştan sonra PEDNELİSSOS antik kentine ulaşılacak. Kentin en büyük Sarnıcının başında verilecek moladan sonra kent gezilerek inişe geçilecek. Patikalarda bir süre yüründükten sonra orman yangın yoluna girilecek. Eski mezarlığa ulaşıldıktan kısa süre sonra Uçan su Şelalelerinin su kaynakları başında öğle yemeği molası verilecek.
Yemek molasından sonra kral havuzlarından Uçan 1 şelalesine inilecek. Fotoğraf çekimi için verilecek süreden sonra Uçan 2 şelalesine yürüyüşe geçilecek.Yaklaşık bir saat sonra Uçan 2 şelalesine ulaşılacak. Orada verilecek kısa mola sonunda Akçapınar mahallesine doğru yürünecek. Akçapınar mahallesinde yürüyüşümüz sonlanacak. Bir süre dinlendikten sonra Araçlarla Antalya’ya dönülecek. Etkinliğimiz başladığı Tapu otoparkında sonlanacak.
SU DURUMU: Öğle yemeği mola yerine kadar parkurda su bulunmamaktadır. Bu nedenle her katılımcılarımızın yanlarına 2 litre kadar su almaları önerilir.
ZORLUK DERECESİ Bu parkurun zorluk derecesi 3 olarak değerlendirilmektedir. Katılımcılarımızın ayak bileklerini kavrayan ve tabanı zemini iyi tutan bir ayakkabı ile gelmeleri önerilir.

BİTKİ ÖRTÜSÜ: Parkurumuzda yüksek boylu ağaçlardan, Kızılçam, meşe, Ardıç, Çınar ve Sandal ağacı bulunmaktadır. Kısa boylu bitkilerden oluşan MAKİ bitki topluluğu da çok miktarda bulunmaktadır.
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava sıcaklığı 24 derece açık olarak gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

570'kez Okundu

TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :