TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
KASIMLAR-KESME-ÇUKURCA / SÜTÇÜLER -İSPARTA

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (ST. PAUL YOLU PARKURUDUR.)
ETKİNLİK TARİHİ : 03 HAZİRNA 2018 PAZAR
ETKİNLİK YERİ : KASIMLAR-KESME-ÇUKURCA / SÜTÇÜLER -İSPARTA 
HAREKET SAATİ VE YERİ: 07:30 / TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 12 İLE 19 KM ARASIDIR.
Yürüyüş Liderleri : Abdullah ŞENYURT – Mehmet ASLANKAN

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu müdürlüğü oto parkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk ihtiyaç molası verilecektir.
PARKUR BİLGİLERİ : Parkurumuz Antalya Perge ve Aspendos olmak üzere iki noktadan başlayıp Isparta'ya bağlı Sütçüler ilçesinde bulunan Adada Antik Kenti'nde birleşen ve Yalvaç ilçesinde biten St.Paul Yolunun Aspendos etaplarından biridir.Detaylı bigi için( http://www.ispartakulturturizm.gov.tr/…/st-paul-aziz-paulus…)
Etkinliğimiz saat 7.30'da Tapu Otoparkından hareket edilerek başlayacaktır. Karacaören Barajında verilecek ihtiyaç molası sonrası saat 11.00 civarında Kasımlar Köyü'nde yürüyüşe başlanacaktır.
İnişle başlayan parkurda önce Köprüçay'ı besleyen çayın üzerindeki köprüye kadar inilecektir. Bu çayın suları yeni yapılan Kasımlar Baraj ve HES nedeniyle hayat suyu seviyesinde akarak azalmıştır. Köprüden sonra yaklaşık 2.5 saat süren çıkışla su sarnıcına varılacaktır. Buradan itibaren Selge'de bulunan Konglomera yapılarının benzerlerinin bulunduğu kayaların üzerinde yürünerek Kesme'ye doğru devam edilecektir. Bu kaya yapılarının arasında tarihi belirlenemeyen eski yerleşimler, tarımsal alanlar, ve kayalar oyulmak suretiyle yapılmış insan ve hayvan barınma yerleri bulunmaktadır.

SU DURUMU: Parkurda köprüyü geçtikten sonra Yukarı Fındık Kabristanı'nın . bulunduğu yerde görkemli çınar ağaçlarının altındaki çeşmelerde su bulunmaktadır. katılımcıların bu noktadan sonra en az 3 litre su bulundurmaları önerilir.

ZORLUK DERECESİ : Parkur orta zorluktadır. Başlangıç çıkış ağırlıklıdır.

HAVA DURUMU : Hava, yer yer yağışlı ve 26 derece olarak gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı)
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ve güvencesi ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır