TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
KAŞTANLAR-ETLER ŞELALESİ-AKBAŞ GÖLETİ

15 Nisan 2018 Pazar, Toplanma yeri tapu müdürlüğü otoparkıdır.
Uzun Parkur başlangıç ve bitiş noktası yürüyüş mesafesi 14 Km. 
KAŞTANLAR-ETLER ŞELALESİ-AKBAŞ GÖLETİ
Hareket saati : 08:00
Yürüyüş liderleri : Ahmet ŞİMŞEK-İpek TUNÇ
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir. Kayıt yaptırırken araç biniş noktanızı bildirmenizi rica ederiz.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilerek 08:00’da hareket edilecektir. Yol güzergahında liderler tarafından uygun görülen bir yerde 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir. 
PARKUR BİLGİLERİ
Yürüyüşümüz, Serik ilçesine bağlı Etler köyünden başlayacaktır. Parkur uzunluğu 14 km. dir.
Antalya tapu otoparkından saat 08.00 de Serik ilçesine doğru hareket edilecek. Çandır mahallesinden Etler köyüne ulaşılacak. Antalya’dan 60 km uzaklıkta olan Etler mahallesinden Etler Şelalesine doğru yürüyüş devam edecek. Şelaleye ulaşılınca öğle yemeği molası verilecek. Bir saatlik mola sırasında arzu eden katılımcılar yüzebilecekler. Molanın ardından Akbaş Göletine doğru orman yangın yolu kullanılarak yürüyüşümüz devam edecektir. Parkurun sonuna doğru orman içinden Gölete doğru hareket edilecek. Patikalar kullanılarak Gölete inilecek. Buradan araçlarla zamanımız yeterse Zeytin taşı mağarasına gidilecek. Oradan da Antalya’ya dönüşe geçilecek. Antalya tapu otoparkında etkinliğimiz son bulacaktır.
SU: Parkurun başlangıcında su bulunmamaktadır. Parkurun bitimine 3 km. kala kaynak suyu bulunmaktadır. Katılımcılarımızın yanlarında en az iki litre su bulundurmaları önerilmektedir.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Parkurun başlangıcından bitimine kadar yüksek boylu ağaçlardan Kızıl çam, Çınar, Meşe, Selvi ve Sandal ağacı(Dağ çileği) ile Maki bitki toplulukları bulunmaktadır.
ZORLUK DERECESİ: Parkurun zorluk derecesi 4. Derecedir. Katılımcılarımızın ayakkabılarının bilekleri kavrayan özellikte ve sert tabanlı olması önerilmektedir.
HAVA DURUMU : Parkurun yürüneceği hatta hava az bulutlu, güneşli ve 27 derece gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı)
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5. Etkinlik sonunda dönüş için servis kullanacaklar, kısa ve uzun parkur katılımcıları, tapu oto parkında birbirlerini beklemek zorundadır. 
6. Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
7. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
8. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ve güvencesi ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.
SERVİS GÜZERGAHLARI
Bu hafta etkinliğimiz için servis araçlarımız Hurma Atm den 07:30 da hareket edecek olup servis güzergahımız sırası ile 07:30 Atm park, Türkay Otel, CarrefourSA, İl Sağlık Md, 5M Migros, 08:00 TAPU OTOPARKI, Mevlana 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi, Burhanettin Onat Cad, Anadolu Hastanesi, Komaş, Sampi Kavşağı, Portakal Çiçeği Cad. Vakıfbank, Laura Otoparkı, BANİO, Güzeloba Kipa Otoparkı güzergahı olarak yapılacaktır
 TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır