TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
KİLLİK - ASAR DAĞI- EKŞİLİ GÖLETİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Card image cap

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR 14 ile 19 Km arasıdır.
ETKİNLİK YERİ: KİLLİK- ASAR DAĞI- EKŞİLİ GÖLETİ
ETKİNLİK TARİHİ: 3. MART 2019
HAREKET SAATİ: 08.00 
HAREKET YERİ:TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
REHBERLER: FATMA PEKÇETİN –MEHMET ASLANKAN
FATMA PEKÇETİN GSM 0536 683 74 55

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir.
PARKUR BİLGİSİ: Etkinliğimiz için tapu müdürlüğünün otoparkından saat 08:00 de hareket edilecek. Sabah kahvaltı ve ihtiyaç molası verilecek. Etkinliğimiz Killik Köyü kuzey doğusunda yer alan Asar Dağı'na dağın güney batısından zorlu bir rotadan çıkacağız. Yaklaşık 500 m irtifa alacağız. Dağın zirvesinden Antalya ve çevresini bir tablo gibi seyredeceğiz. Öğle yemeğimizi zirvede yiyeceğiz. Ayrıca zirvede yer alan antik yerleşimi de gezeceğiz. Mola sonrası doğu yönün de dağdan inerek Habipler Deresi boyunca Habipler Şelalesi'ne kadar yürüyeceğiz. Habipler Göletini de seyir terasından seyredeceğiz. Burada araçlara binip Ekşili Göleti'nde fotoğraf çekimlerimizi yapıp Antalya'ya döneceğiz.
BİTKİ ÖRTÜSÜ Mevsim Çiçekleri, Makiler,(sandal ağacı, pırnal meşesi ve diğer çalı türleri )uzun boylu çam türleri, çiceklenmiş mevsim ağaçları (badem ,erik vs.)
ZORLUK DERECESİ: Parkur zorluk derecesi Zorluk derecesi üç-dört arasıdır. Eğimli , çıkışlı ,inişli, kaya geçişleri, dar patikaları olan 950 m civarı yükseltilidir.
SU DURUMU Parkur boyunca su kaynakları vardır. İçmeye uygun olmayabilir. Katılımcılarımızın yanlarında 1,5 litre su bulundurmaları önerilir.
HAVA DURUMU: Pazar günü hava sıcaklığı 16 derece acık görünmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli ve yağmurluk bulundurulmalıdır.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

446'kez Okundu

TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :