TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
...
...
ÖRDÜBEK YAYLASI-KOFU DAĞI-ÇIĞLIKARA-KOCAKATRAN- ASLANARDIÇ/ FİNİKE
Card image cap

ETKİNLİK TARİHİ : 01 TEMMUZ 2018 PAZAR
ETKİNLİK YERİ : ÖRDÜBEK YAYLASI-KOFU DAĞI-ÇIĞLIKARA-KOCAKATRAN- ASLANARDIÇ/ FİNİKE
HAREKET SAATİ VE YERİ: 08:00 / TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 14 İLE 18 KM ARASIDIR.
Yürüyüş Liderleri : İbrahim SARIKAYA- Mürşidin DEMİRCAN 
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu müdürlüğü oto parkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk ihtiyaç molası verilecektir.

PARKUR BİLGİLERİ : ÖRDÜBEK YAYLASI, Finike’nin kuzeyinde ilçe merkezine 47 km, Yazırköyü’ne 8 km uzaklıktadır. Ördübek; Kumluca, Turunçova, Demre ve Yazır’dan çıkan yaylacılar tarafından kullanılır. Yaz aylarında kullanılan yaylada kışın kimse kalmaz. Daha çok sayfiye amacıyla kullanılan yaylada nüfus yaz döneminde yaklaşık bin kişi kadardır. Yazır’daki hayvanlar kışın çobanlar eşliğinde Ördübek ve Ernez Yaylalarında otlatılmaktadır.
Çok geniş alana yayılmış olan yaylanın yüzeyi dağ çayırları ve kır çiçekleriyle kaplıyken, etrafı karaçam, asırlık sedir ağaçları, ve ardıç ağaçlarıyla çevrelenmiştir .Ördübek Yaylasının suyu oldukça kıttır. Yaylada genellikle çadırlar mevcuttur. Sedir ağaçlarının gölgesinde yürüyüş yapılabilecektir
KOCAKATRAN - ASLANARDIÇ
25 metre boyunda olan Koca Katran ağacı, 262 santimetre çap ve 8 metre 23 santimetre çevre genişliğine sahiptir. Antalya’nın Elmalı ilçesinde 1994 yılında 2000 yaşında olduğu saptanan ve şu an 2019 yaşında olan ve "Anıt Ağaç" ilan edilen Koca Katran, Türkiye’nin en yaşlı ağacı konumunda. Antalya’da, yüzlerce yıllık yaşlara sahip 7’si Elmalı olmak üzere 1 tane Finike’de 8 anıt ağaç bulunurken, Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü tarafından korunmasına yönelik çalışmalar yürütülen bu ağaçlar arasındaki Elmalı-Finike sınırlarında yer alan Elmalı Orman İşletme Müdürlüğü Çığlıkara İşletme Şefliğinde bulunan Koca Katran, 1994 yılında 2000 yaşında olarak tescil edildi. 1994 sonrasındaki 19 yıl geçen ve bugün yaşı 2019’u bulan ağaç, Türkiye’nin en yaşlı ağacı. anıt ağaç ilan edilen Aslan Ardıç, 1700 yaşında.

SU DURUMU: En az 2-2,5 lt su alınız.

ZORLUK DERECESİ:Parkur zordur.Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli, bilekten kavramalı ve tabanı sert olmalıdır.

HAVA DURUMU : Güneşli ve 27 derece olarak gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli, bileği kavramalı ve tabanı sert olmalıdır.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

59'kez Okundu

TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :