TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
OVACIK YAYLASI-GEDELME- ROMA KÖPRÜSÜ KEMER/ANTALYA

UZUN PARKUR 
ETKİNLİK YERİ: OVACIK YAYLASI-GEDELME- ROMA KÖPRÜSÜ KEMER/ANTALYA
ETKİNLİK TARİHİ: 18 KASIM 2018
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI 
HAREKET SAATI: 08.00 
REHBERLER: ŞÜKRÜ SEDEF- DURMUŞ ALİ TOKER 
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 12 İLE 18 KM ARASIDIR.

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk.ihtiyaç molası verilecektir.

PARKUR BİLGİSİ:Antalya’dan hareketle, Altın yaka yolundan üç oluk köyü geçildikten sonra Kemer istikametine doğru devam edilecek. Başlangıç noktamız Ovacık yaylasıdır ve yaklaşık 1000 metredir. Bu parkurun tamamına yakını patikalardan oluşmaktadır. Rotanın tamamı iniş ve düz yoldan oluşmaktadır. Parkurumuzun tam ortasında çay kenarında mola verilecektir. Moladan sonra yürüyüşe devam edilerek parkurumuz tarihi Roma Köprüsünde son bulacaktır.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Bölgede hâkim olan yüksek boylu bitki örtüsü olarak, kızılçam, Çınar, başlangıç kısımlarında Sedir ve selvi ağaçları bulunmaktadır. Ancak genelde hâkim olan MAKİ bitki toplulukları da mevcuttur.
SU DURUMU: Katılımcıların en az 2 litre su alması önerilir.
ZORLUK DERECESİ: Önceden günlük yürüyüşlerini yapan katılımcılar için zorluk derecesi orta olarak değerlendirilmektedir. Ancak katılımcıların ayak bileklerini kavrayan bir ayakkabı ile bu etkinliğe katılmaları uygun olacaktır. Yürünecek patikanın zemini temizdir. 
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava yer yer yağışlı ve 17 derece olarak gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli 
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır