TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
REGÜLATÖR / GÜLOLUK / PATIRLAR / KURŞUNLU ŞELALESİ
Card image cap

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR 14 ile 19 Km arasıdır.
ETKİNLİK YERİ : REGÜLATÖR-GÜLOLUK-PATIRLAR-KURŞUNLU ŞELALESİ
ETKİNLİK TARİHİ : 13.01.2019
HAREKET SAATİ : 08.00 
HAREKET YERİ :TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
REHBERLER : AHMET ŞİMŞEK – İPEK TUNÇ
Ahmet ŞİMŞEK GSM 0532 277 68 25
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir.
PARKUR BİLGİSİ: Aksu ilçesine bağlı Güloluk Köyünde bulunan, Aksu çayı üzerindeki Regülâtörden başlayacak olan parkurumuz 15km.dir. Regülatörde kısa bir inceleme ve seyir terasında çevreyi gözledikten sonra yürüyüşe başlanacak. O bölgede yüksek dağ ve tepe bulunmadığından, yaklaşık en fazla 150 metre yüksekliğindeki ormanla kaplı tepelerden yürüyüş devam edecek. Etkinliğimiz, Yeşil Karaman Köyü yakınlarındaki Çam ormanlarıyla kaplı alanlardan devam edecek. Kurşunlu Köyünün Patırlar mahallesi yakınlarında verilecek öğle yemeği molasının ardından devam edecek olan etkinliğimiz Antalya Kent mezarlığı yakınlarındaki ormanlık alandan devam ederek Kurşunlu Şelalesi yanındaki bir balık lokantasında son bulacak. Burada yeteri kadar mola verilerek, mola bitiminde Antalya’ya hareket edilecek. Bu parkurun uzun olmasının dışında hiç zorluğu yoktur. İniş ve çıkışları olmayan, çam, kızılçam ağaçları ve makilerle kaplı alanlardan oluşan bir parkurdur. Parkurun başlangıcında ve ortasında su olmasına rağmen her katılımcının yanına en az 1,5 litre su alması önerilir. Herkes için uygun olan bu parkurumuza katılımlarınızı bekleriz.

BİTKİ ÖRTÜSÜ Parkur boyunca yolumuz yeşil bir örtü ile kaplıdır. Başlangıçtan itibaren kısa boylu Akdeniz bitki örtüsü olan MAKİ türü bitkiler hakimdir. Ayrıca parkurun büyük çoğunluğu Kızılçam ormanlarıyla kaplı olduğu için çoğunlukla ağaç altında yürünecektir.

ZORLUK DERECESİ: Bu parkur arazi yapısı açısından herhangi bir zorluğa sahip değildir. Ancak parkur uzunluğu açısından yorucu olabilir.

SU DURUMU: Parkur üzerinde başlangıçta su bulunmaktadır. Katılımcıların yanlarında en az 2,00 litre su bulundurmaları önerilmektedir

HAVA DURUMU: Pazar günü hava sıcaklığı 13 derece ve yer yer yağışlı 
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli ve yağmurluk bulundurulmalıdır.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

140'kez Okundu

TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :