TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
SANLIBELİ - KARAKAYA - SARIÇİÇEK /SERİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Card image cap

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 14 İLE 19 KM ARASIDIR.
ETKİNLİK YERİ: SANLIBELİ - KARAKAYA -SARIÇİÇEK /SERİK
ETKİNLİK TARİHİ: 08 EYLÜL 2019
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
HAREKET SAATI: 8.00
YÜRÜYÜŞ LİDERLERİ: AHMET ŞİMŞEK
AHMET ŞİMŞEK GSM : 0532 277 68 25

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08. 00’de hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir.

PARKUR BİLGİSİ:Antalya’nın Serik İlçesine bağlı Haskızılören köyünün sınırlarının bittiği yerde, yani Sütçüler ilçe sınırında 1460 m. Yükseklikten yürüyüş başlayacak. Bu parkurun tamamı patika ve ORMAN içinde gölgeden yürünecek.
12 km. uzunluktaki parkurumuzun tam ortasında su kaynağı bulunmaktadır. Sanlı beline çıktığımız anda 2504m. Yükseklikteki Boz burun dağı, Yuvalı Dağları, Kara kaya, ve üç güzeller dağları tüm ihtişamıyla gözümüzün önüne serilecek. Araçla gidiş mesafemiz yaklaşık 85 km. dir.
Tapudan hareketle Gebiz mahallesine ulaşılıp orada 25 dakikalık bir çay ve kahvaltı molası verilecek. Hacı Osmanlar, Has dümen ve Haskızılören köylerini geçerek öteki adı DEVE beli olan Sanlı beline ulaşacağız. Buradan sağımıza Kara dağı,solumuza Yuvalı dağlarını alarak 1400 metrelerden yürüyeceğiz. Yürüyüş ya patika ya da ağaç gölgelerinden doğaçlama gideceğiz.Sarıçiçek yaylasından Kapuz mevkiine oradan da Dutlu bahçe yurt yerine ulaşılacak.Orada bekleyen araçlarla Haskızılören köyündeki Balık lokantasında mola verilecek. Uygun süre sonunda Antalya’ya dönülecek.

BİTKİ ÖRTÜSÜ:
Parkurumuzda ve bölgede yüksek boylu, KARA ÇAM,SEDİR,ARDIÇ gibi ağaçlar bulunmaktadır.Ayrıca otsu bitkilerden olan Geven, sütleğen gibi bitki örtüsü de bulunmaktadır.
SU DURUMU : Parkurun başlangıcına 3 km. kala çeşmeler bulunmaktadır. Suyumuzu buradan tamamlayabiliriz. Ayrıca parkurumuzun 6. Km. sinde de kaynak suyu bulunmaktadır.Yaylanın ortasında bulunan küçük çay bulunmakta.Burada bazı çukurluklarda biriken sularda serinlemek için yüzebiliriz.

ZORLUK DERECESİ: Bu parkurun zorluk derecesi 3 derecedir. İyi bir ayakkabı ile herkesin çok rahat yürüyebileceği bir parkurdur.Arazinin Yükseklik dalgalanmaları azdır

HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava sıcaklığı 32 derece gözükmektedir.

Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli 
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Yanınıza varsa düzenli kullandığınız ilaçlarınızı, güneş gözlüğü, şapka vb. almayı unutmayınız.
8. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
9. Detaylı bilgi için lütfen yürüyüş liderlerinizi arayınız.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

385'kez Okundu

TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :