TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
SERPİL – SİPAHİLER / ISPARTA

UZUN PARKUR
ETKİNLİK YERİ: SERPİL – SİPAHİLER / ISPARTA
ETKİNLİK TARİHİ:25 KASIM 2018
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI 
HAREKET SAATI: 08.00 
REHBERLER: ABDULLAH ŞENYURT- ŞAHİN KÜÇÜKPEHLİVAN

UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 12 İLE 18 KM ARASIDIR

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk.ihtiyaç molası verilecektir.
PARKUR BİLGİSİ: Saat 08.00 de Tapu otoparkından hareket edilecektir. Serpil Köyü’ne varılacak ve burada parkur hakkında yapılacak açıklamalardan sonra yürüyüşe başlayacağız. Açık alan ve orman içi yürüyüşleriyle sürekli olarak yükseleceğiz.930 metre rakımdan başlayacak yürüyüşümüzde en yüksek 1430 metreye çıkacağız. Parkur başlangıcından sonra 12.km de su bulunmaktadır. Katılımcıların en az 2 lt su bulundurmalarını tavsiye ediyoruz. Parkur boyunca araç yolu bulunmamaktadır. Yürüyüşümüz tahminen saat 17.00 civarında 1200 mt rakımda bulunan Sipahiler Köyü’nde sonlanacaktır. 
Bitişte Sipahiler' de çay molası verilebileceği gibi Karacaören kenarında balık/çay molası verilebilir.
SU DURUMU: Katılımcıların en az 2 litre su alması önerilir.
ZORLUK DERECESİ: Önceden günlük yürüyüşlerini yapan katılımcılar için zorluk derecesi orta olarak değerlendirilmektedir. Ancak katılımcıların ayak bileklerini kavrayan bir ayakkabı ile bu etkinliğe katılmaları uygun olacaktır. Yürünecek patikanın zemini temizdir.
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava güneşli ve 13 derece olarak gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli 
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.
 TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır