TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
SİNNİ SUYU- SUDA YÜRÜYÜŞ

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR
ETKİNLİK TARİHİ: 22 TEMMUZ 2018 PAZAR
ETKİNLİK YERİ: SİNNİ SUYU SUDA YÜRÜYÜŞ-PINARGÖZÜ /HASKIZILÖREN
HAREKET SAATİ VE YERİ: 08.00 / TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 14 İLE 18 KM ARASIDIR.
Yürüyüş Liderleri: Ahmet ŞİMŞEK-Şükrü SEDEF
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 numaralı telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu müdürlüğü oto parkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir.
 
PARKUR BİLGİLERİ: Sini suyu Haskızılören Mahallesi suda yürüme…
22 Temmuz 2018 Pazar günü saat: 08.00 de tapu otoparkından hareket edilecek. Serik ilçesine bağlı Gebiz mahallesinde saat 09.00 sularında mola verilecek.20 dakikalık molanın ardından etkinlik alanı olan Has pınar mahallesinin sinni suyu semtine hareket edilecek. Saat 10.20 de etkinlik başlangıç noktasına ulaşılacak. Burada dereye girilerek suda yürüyüşe başlanacak. Suda yürümek için en eski ve daha sonra kullanılmayacak ayakkabıların kullanılması uygun olacaktır. Su çok değil; ancak suların biriktiği merkezlerde suya girilebilecek. Yaklaşık 5 saat sürecek yürüyüşün ardından Haskızılören mahallesinde bulunan bir balık lokantasına ulaşılacak. Lokantada isteyen istediğini yiyip içebilecektir. Burada verilecek molanın ardından Antalya’ya dönülecek.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Bölgede hâkim ve yüksek boylu bitkiler olarak, Çınar, Kızılçam, karaca ağaç, Meşe ve Ardıç bulunmaktadır. Ancak Akdeniz bölgesinin tipik bitki örtüsü olan MAKİ bitki toplulukları da bulunmaktadır.
SU DURUMU: Parkurumuzda su bulunmamaktadır. Yeterince suyumuzu Gebiz de verilen mola sırasında almalıyız. Herkesin su tüketim oranları farklı olmakla birlikte ortalama 2,5 litre su alınmasında yarar vardır.
ZORLUK DERECESİ: Parkurun zorluk derecesi 3 olarak değerlendirilmiştir. Zorluk derecesini artıran suda kayma olasılığı ve basılan zeminin düz olmayışıdır. Parkur başında ve araçlarda bu konularda bilgi verilecektir.
HAVA DURUMU: Hava güneşli ve 29 derece olarak gözükmektedir.
Not:
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı)
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir.
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yönetim Kurulu iyi etkinlikler.TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır