TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
SIRT KÖY /MANAVGAT

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 
ETKİNLİK TARİHİ: 9 EYLÜL 2018 
ETKİNLİK YERİ: SIRT KÖY/MANAVGAT
HAREKET SAATİ VE YERİ: 08.00 / TAPU OTOPARKI
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 14-18 KM ARASINDADIR.
Yürüyüş Liderleri: ERDAL GÖKSU-ÖMER KARAHAN

Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir. Kayıt yaptırırken araç biniş noktanızı bildirmenizi rica ederiz.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Uygun görülen bir yerde en az 15 dk. Kahvaltı molası verilecektir.
PARKUR BİLGİLERİ: Sırt Köy civarında yaklaşık 700m'lik bir yükseltide başlayacak yürüyüş mesafesi, yaklaşık 14 km'dir. Patika ve orman yollarında, yer yer 550m, yer yer 850m civarında yükseltilerde yapılacak yürüyüşümüzde Sırt Köy ve Etenna antik kenti de gezilecektir.

Adını sık sık ilginç protestoları ile gündeme getiren, doğa katliamlarına ve susuzluğa karşı ilginç eylemleri ile tanınan Antalya ili Manavgat ilçesine bağlı şirin bir köy, susuzluğa karşı verdiği mücadeleci Fatma ninesi, dünyaca meşhur Defne yaprakları, doğal güzelliği, temiz havası ve Etenna antik kenti ile görülmeye değer bir köydür, Sırt Köy...

SU DURUMU: Parkurda su bulunmamaktadır. Katılımcıların yanlarına en az 3 litre su almaları uygun olacaktır.

ZORLUK DERECESİ: Bu parkur zordur. Kullanılacak ayakkabıların tabanı sert ve ayak bileklerini kavrayan türden olması zorunludur.

HAVA DURUMU: Hava güneşli ve 33 derece gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı). Yürüyüşe şapka, güneş gözlüğü, koruyucu krem, yedek giysi getirilmelidir.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır