TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Başkanın Mesajı

TODOSK, 
Bir avuç doğasever ve dağcılığa gönül verenlerin  1991 yılında kurduğu kulübümüz bu gün kocaman bir aile oldu. Her geçen gün daha da büyümeye devam ediyoruz.[Devam...]

Çarşak/Köşe Yazıları

TARİHİN İÇİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
2013 yılında  Kulübüm Todosk’un kamplı etkinliği olan Likya yolu yürüyüşüne katılmaya karar verdiğimde bu kadar keyif alacağımı d&[Devam...]

Yerel Gazete
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hava Durumu
booked.net
TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
TUNÇ DAĞI ÇIKIŞI GÜNÜBİRLİK KONYAALTI / ANTALYA

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR 
ETKİNLİK YERİ: TUNÇ DAĞI ÇIKIŞI KONYAALTI / ANTALYA
ETKİNLİK TARİHİ: 7 Ekim 2018
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI 
HAREKET SAATI: 08.00
REHBERLER: ERDOĞAN İSTER-ŞAHİN KÜÇÜKPEHLİVAN
UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞLERİ 14-18 KM ARASINDADIR.
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’de hareket edilecektir. Uygun görülen bir yerde en az 15 dk. Kahvaltı molası verilecektir.
PARKUR BİLGİLERİ: Günübirlik olarak, Tunç Dağı(2.649m.) tırmanışımız vardır. Tunç Dağına günübirlik tırmanışımız öteki günübirliklerden çok farklı bir tırmanış olmayacaktır. Zaten Karçukuru yaylasında arabalardan indiğimizde bulunduğumuz yerin yüksekliği iki bin metrelere yaklaşacak. Bulunduğu konum nedeniyle bir seyir terası özelliği taşıyan zirveden 360 derecelik bir açı ile her taraf izlenebilecek. Hayatınızın zirvesini yapmak için mutlaka bu parkura katılmanızı öneriyoruz.
Günübirlik yürüyüşten çok farklı olmayan parkurumuzda en önemli önerimiz, tabanı sert ve ayak bileklerini kavrayan bir ayakkabı ile etkinliğe katılmanızdır. Batonu bulunan katılımcılarımızın da batonlarıyla gelmeleri daha uygun olacaktır.
Sonuç olarak: Bir zirve de sizin olsun. Bu etkinliğe mutlaka katılmanızı öneriyoruz.
SU DURUMU: Bu parkurun başlangıcında çeşme vardır. Katılımcıların yanlarına e en az 2,5 litre su alması önerilir.
BİTKİ ÖRTÜSÜ: Bu parkurumuzda maalesef yüksek boylu ağaçlar veya Maki türü bitkiler yok. Otsu bitkilerden yerel adıyla GEVEN’LER bulunmaktalar.
ZORLUK DERECESİ: Yukarıda anlatıldığı gibi iyi bir ayakkabı ile daha önceleri yürüdüğünüz bir çok günübirlik etkinlikten daha kolay olduğunu göreceksiniz. Katılımcılarımızın bilekten kavramalı ve tabanı sert ayakkabı giyilmesi önerilir.
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava durumu parçalı bulutlu ve 28 derece olarak gözükmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmelidir. (bileği kavramalı, tabanı sert olmalı). Yürüyüşte katılımcıların yanlarına şapka, gözlük, yağmurluk, diğer ihtiyaçları ve kullanıyorlarsa ilaçlarını almaları gerekir.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. İhtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir. 
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
İyi etkinlikler dileriz. Todosk Yönetim KuruluTODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır