TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
ULUPINAR - MADEN KOYU - BONCUK KOYU - CHİMERA
Card image cap

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
UZUN PARKUR 14 ile 19 Km arasıdır.
ETKİNLİK YERİ: ULUPINAR - MADEN KOYU - BONCUK KOYU - CHİMERA
ETKİNLİK TARİHİ: 10 MART 2019
HAREKET SAATİ: 08.00 
HAREKET YERİ:TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
YÜRÜYÜŞ LİDERLERİ: Mürşiddin DEMİRCAN/Şahin KÜÇÜKPEHLİVAN 
Mürşiddin DEMİRCAN GSM : 0533 710 46 70

NOT:10 Mart Pazar günü yapılması planlanan “Feslikan Yaylası – Çitdibi Parkuru” yürüyüş etkinliği için yapılan görüşmelerde; Feslikan’ın 1-2 m kar ile kaplı olduğu Geyikbayırı muhtarından öğrenilmekle, bu durumun yürüyüşçüler için risk teşkil edeceği göz önüne alınmış ve etkinlik parkurunun “Ulupınar – Maden Koyu – Boncuk Koyu - Chimera – Ulupınar Parkuru” olarak değiştirilmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir.


Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir.

PARKUR BİLGİSİ: Ulupınar – Maden Koyu – Boncuk Koyu - Chimera – Ulupınar Parkuru tarihi, mitolojisi, dağları ve denizi ile ünlü Kemer ilçesi kırsalında yer almaktadır. Bu patikanın Ulkupınar sapağı – Maden koyu arasını teşkil eden %50’lik kısmı kulübümüz tarafından ilk defa yürünecek olup, Çıralı – Ulupınar arasını teşkil ikinci %50’lik kısmı ise Likya Yolu’nun bir bölümüdür. Bu parkur 20-25 Km uzunluğundadır.

Kumluca - Antalya karayolu üzerindeki Ulupınar sapağından yürüyüşe başlanacak, Maden koyu, Boncuk koyu ve Çıralı’ya inilecek, buradan da Chimera/Yanartaş’a ve akabinde Ulupınar’a ulaşılacaktır. Maden koyu istikametinde devamlı iniş olan bu parkur, Akdeniz’e ulaştığı koydan itibaren kıyı şeridinde inişli-çıkışlı, Çıralı’dan itibaren ise Yanartaş ve Ulupınar’a ulaşana kadar devamlı yokuş çıkıştır. Tecrübeli doğa yürüyüşçüleri için her hangi bir zorluk içermeyen bu etkinliğimizin Maden koyuna kadar olan kısmı açık alan ve makilik olup, Çıralı’dan Ulupınar’a kadar olan bölümü ise yüksek boylu çam ağaçları ile kaplıdır.

Bu etkinlik esnasında yaklaşık 1000 metre irtifa kazanılacakt

BİTKİ ÖRTÜSÜ Parkurun bir bölümünde otsu bitkiler, bir bölümünde Makilikler, bir bölümünde ise Akdeniz bölgesinde çoğunlukla görülen Kızılçam, Çınar, Ardıç gibi yüksek boylu ağaçlar bulunmaktadır.

ZORLUK DERECESİ: Parkurun zorluk derecesi (4) olarak değerlendirilmekte olup iy bir ayakkabı ile kolay yürünebilecek bir parkurdur.

SU DURUMU Parkurun başlangıcında su bulunmaktadır. Parkurda su yoktur.Bu nedenle her katılımcının yanına yürüyüş boyunca tüketeceği suyu alması önerilir.

HAVA DURUMU: Parkurun başlangıç noktasında hava güneşli ve 14 derece gibi olacak, aşağıya inildikçe 21 dereceye kadar yükselecektir.

Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli ve yağmurluk bulundurulmalıdır.
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

377'kez Okundu

TODOSK'un seyahat acentacılığı faaliyetleri kültür ve turizm bakanlığı 2480 belge no lu (A) grubu Kanal Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :